Description
Tracklisting
Disc 1
1. Philosopher’s Stone – Tohru Aizawa Quartet
2. Sacrament – Tohru Aizawa Quartet
3. La Fiesta – Tohru Aizawa Quartet
4. Dead Letter – Tohru Aizawa Quartet
5. Samba De Orfeu – Tohru Aizawa Quartet
ourprice £31.40
Tachibana: – Tohru Aizawa Quartet (Vinyl / 12″ Album) – 27/07/2018
In stock
Disc 1
1. Philosopher’s Stone – Tohru Aizawa Quartet
2. Sacrament – Tohru Aizawa Quartet
3. La Fiesta – Tohru Aizawa Quartet
4. Dead Letter – Tohru Aizawa Quartet
5. Samba De Orfeu – Tohru Aizawa Quartet
| Artist Name | |
|---|---|
| Duration | 0.00 |
| Record Grading | Mint |
| Catalogue Number | BBE469ALP |
| MPN | 0730003146916 |
| Unit Quantity | 2 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Sleeve Grading | Mint |
| Release-year | 2018 |
| Contributor | Tohru Aizawa Quartet (Artist) |
| Publisher | The Orchard |
| Product-type | 12" Album |
| Number-of-discs | 2 |
| Label | BBE |
| Genre | Latin Jazz, Jazz |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.