Description
Tracklisting
Disc 1
1. Kuff Dam – Happy Mondays
2. Freaky Dancin’ – Happy Mondays
3. Olive Oil – Happy Mondays
4. Cob 20 – Happy Mondays
5. Tart Tart – Happy Mondays
6. Mad Cyril – Happy Mondays
7. Do It Better – Happy Mondays
ourprice £15.90
The Peel Sessions 1986/1989 – Happy Mondays (Vinyl / 12″ Album) – 19/12/2025
In stock
Disc 1
1. Kuff Dam – Happy Mondays
2. Freaky Dancin’ – Happy Mondays
3. Olive Oil – Happy Mondays
4. Cob 20 – Happy Mondays
5. Tart Tart – Happy Mondays
6. Mad Cyril – Happy Mondays
7. Do It Better – Happy Mondays
| Artist Name | |
|---|---|
| Contributor | Happy Mondays (Artist) |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Genre | Indie/Alternative, Rock/Pop |
| Label | Room On Fire |
| Number-of-discs | 1 |
| Product-type | 12" Album |
| Publisher | Lasgo Worldwide Media |
| Release-year | 2025 |
| Duration | 0.00 |
| Sleeve Grading | Mint |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Unit Quantity | 1 |
| MPN | 0729859422152 |
| Catalogue Number | ROOM197 |
| Record Grading | Mint |
| Colour | Standard |
| Release Title | The Peel Sessions 1986/1989 |
Reviews
There are no reviews yet.