Description
Tracklisting
Disc 1
1. The Departing of a Dream Vol. V, Part 1 – Loren Connors (13.29)
2. The Departing of a Dream Vol. V, Part 2 – Loren Connors (8.58)
ourprice £17.57
The Departing of a Dream- Volume 5 – Loren Connors (Vinyl / 10″ Single) – 06/05/2016
In stock
Disc 1
1. The Departing of a Dream Vol. V, Part 1 – Loren Connors (13.29)
2. The Departing of a Dream Vol. V, Part 2 – Loren Connors (8.58)
| Artist Name | |
|---|---|
| Sleeve Grading | Mint |
| Record Grading | Mint |
| Run Time | 22.27 |
| Catalogue Number | FV98LP |
| MPN | 0656605409818 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 10" Single |
| Duration | 22.27 |
| Contributor | Loren Connors (Artist) |
| Release-year | 2016 |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 10" Single |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Family Vineyard |
| Genre | Blues, Experimental |
| Format | Vinyl / 10" Single |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.