Description
Tracklisting
Disc 1
1. Parasite – The Coathangers (1.11)
2. Wipe Out – The Coathangers (2.30)
3. Captain’s Dead – The Coathangers (3.10)
4. Down, Down – The Coathangers (3.03)
5. Drifter – The Coathangers (2.28)
ourprice £16.42
Parasite – The Coathangers (Vinyl / 12″ EP) – 30/06/2017
In stock
Disc 1
1. Parasite – The Coathangers (1.11)
2. Wipe Out – The Coathangers (2.30)
3. Captain’s Dead – The Coathangers (3.10)
4. Down, Down – The Coathangers (3.03)
5. Drifter – The Coathangers (2.28)
| Artist Name | |
|---|---|
| Sleeve Grading | Mint |
| Record Grading | Mint |
| Run Time | 12.22 |
| Catalogue Number | SSQ156LP |
| MPN | 0803238015613 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" EP |
| Duration | 12.22 |
| Contributor | The Coathangers (Artist) |
| Release-year | 2017 |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" EP |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Suicide Squeeze |
| Genre | Garage, Rock/Pop |
| Format | Vinyl / 12" EP |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.