Description
Tracklisting
Disc 1
1. Lubile Prai – SK Kakraba
2. Banyere Yo – SK Kakraba
3. Darifu – SK Kakraba
4. Darikpon Variations – SK Kakraba
5. Sokpa – SK Kakraba
6. Gunn – SK Kakraba
ourprice £19.88
Songs of Paapieye – SK Kakraba (Vinyl / 12″ Album) – 09/10/2015
In stock
Disc 1
1. Lubile Prai – SK Kakraba
2. Banyere Yo – SK Kakraba
3. Darifu – SK Kakraba
4. Darikpon Variations – SK Kakraba
5. Sokpa – SK Kakraba
6. Gunn – SK Kakraba
| Artist Name | |
|---|---|
| Sleeve Grading | Mint |
| Record Grading | Mint |
| Run Time | 33.09 |
| Catalogue Number | ATFA018LP |
| MPN | 0656605561516 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Duration | 33.09 |
| Contributor | SK Kakraba (Artist) |
| Release-year | 2015 |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" Album |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Awesome Tapes From Africa |
| Genre | African, World Music |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.