Description
Tracklisting
Disc 1
1. Medicated Goo – Traffic
2. John Barleycorn Must Die – Traffic
3. Pearly Queen – Traffic
4. Empty Pages – Traffic
5. Forty Thousand Headmen – Traffic
6. Freedom Rider – Traffic
7. Feelin’ Good – Traffic
ourprice £14.12
Port Chester 1970 – Traffic (Vinyl / 12″ Album) – 21/10/2022
In stock
Disc 1
1. Medicated Goo – Traffic
2. John Barleycorn Must Die – Traffic
3. Pearly Queen – Traffic
4. Empty Pages – Traffic
5. Forty Thousand Headmen – Traffic
6. Freedom Rider – Traffic
7. Feelin’ Good – Traffic
| Artist Name | |
|---|---|
| Duration | 0.00 |
| Record Grading | Mint |
| Catalogue Number | RANDB104LP |
| MPN | 5060331753025 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Sleeve Grading | Mint |
| Release-year | 2022 |
| Contributor | Traffic (Artist) |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" Album |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Rhythm and Blues Records |
| Genre | Progressive, Rock/Pop |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.