Description
Tracklisting
Disc 1
1. Bitches Brew – Miles Davis Quintet
2. Agitation – Miles Davis Quintet
3. Miles Runs the Voodoo Down – Miles Davis Quintet
4. I Fall in Love Too Easily – Miles Davis Quintet
5. Sanctuary – Miles Davis Quintet
ourprice £19.88
Live in Vienna October ’69 – Miles Davis Quintet (Vinyl / 12″ Album) – 15/11/2024
In stock
Disc 1
1. Bitches Brew – Miles Davis Quintet
2. Agitation – Miles Davis Quintet
3. Miles Runs the Voodoo Down – Miles Davis Quintet
4. I Fall in Love Too Easily – Miles Davis Quintet
5. Sanctuary – Miles Davis Quintet
| Artist Name | |
|---|---|
| Duration | 0.00 |
| Record Grading | Mint |
| Catalogue Number | RANDB153LP |
| MPN | 5060331753971 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Sleeve Grading | Mint |
| Release-year | 2024 |
| Contributor | Miles Davis Quintet (Artist) |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" Album |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Rhythm and Blues Records |
| Genre | Bop, Jazz |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.