Description
Tracklisting
Disc 1
1. 13 I 73 535-61403 PM NYC – La Monte Young & Marian Zazeela (39.03)
2. Drift Study 14 VII 73 92727-100641 PM NYC – La Monte Young & Marian Zazeela (39.14)
ourprice £31.20
Dream House 78′ 17″ – La Monte Young & Marian Zazeela (Vinyl / 12″ Album) – 26/01/2024
In stock
Disc 1
1. 13 I 73 535-61403 PM NYC – La Monte Young & Marian Zazeela (39.03)
2. Drift Study 14 VII 73 92727-100641 PM NYC – La Monte Young & Marian Zazeela (39.14)
| Artist Name | |
|---|---|
| Contributor | La Monte Young & Marian Zazeela (Artist) |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Genre | Drone, Rock/Pop |
| Label | Superior Viaduct |
| Number-of-discs | 1 |
| Product-type | 12" Album |
| Publisher | Forte |
| Release-year | 2024 |
| Duration | 78.17 |
| Sleeve Grading | Mint |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Unit Quantity | 1 |
| MPN | 0857661008384 |
| Catalogue Number | SV199 |
| Run Time | 78.17 |
| Record Grading | Mint |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.