Description
Tracklisting
Disc 1
1. My Favorite Things – John Coltrane
2. But Not for Me – John Coltrane
3. Summertime – John Coltrane
4. Everytime We Say Goodbye – John Coltrane
5. My Favorite Things (Single Version) – John Coltrane
ourprice £13.30
My Favorite Things: – John Coltrane (Vinyl / 12″ Album Coloured Vinyl) – 19/11/2019
In stock
Disc 1
1. My Favorite Things – John Coltrane
2. But Not for Me – John Coltrane
3. Summertime – John Coltrane
4. Everytime We Say Goodbye – John Coltrane
5. My Favorite Things (Single Version) – John Coltrane
| Contributor | John Coltrane (Artist) |
|---|---|
| Colour | Standard |
| Record Grading | Mint |
| Catalogue Number | DOL844HB |
| MPN | 0889397006044 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album Coloured Vinyl |
| Artist Name | |
| Duration | 0.00 |
| Release-year | 2019 |
| Publisher | Lasgo |
| Product-type | 12" Album Coloured Vinyl |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | DOL |
| Genre | Hard Bop, Jazz |
| Format | Vinyl / 12" Album Coloured Vinyl |
| Sleeve Grading | Mint |
Reviews
There are no reviews yet.