Description
Tracklisting
Disc 1
1. Sun On a Dark Sky – Hedvig Mollestad
2. Winds Approaching – Hedvig Mollestad
3. Kittiwakes in Gusts – Hedvig Mollestad
4. 418 (Stairs in Storms) – Hedvig Mollestad
5. High Hair – Hedvig Mollestad
ourprice £17.57
Tempest Revisited: – Hedvig Mollestad (Vinyl / 12″ Album) – 19/11/2021
In stock
Disc 1
1. Sun On a Dark Sky – Hedvig Mollestad
2. Winds Approaching – Hedvig Mollestad
3. Kittiwakes in Gusts – Hedvig Mollestad
4. 418 (Stairs in Storms) – Hedvig Mollestad
5. High Hair – Hedvig Mollestad
| Artist Name | |
|---|---|
| Duration | 0.00 |
| Record Grading | Mint |
| Catalogue Number | RLP3223 |
| MPN | 7033662022236 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Sleeve Grading | Mint |
| Release-year | 2021 |
| Contributor | Hedvig Mollestad (Artist) |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" Album |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Rune Grammofon |
| Genre | Jazz-Rock, Rock/Pop |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.