Additional information
| Artist Name | |
|---|---|
| Contributor | Charley Patton (Artist) |
| Format | Vinyl / 12" Album |
| Genre | Blues, Delta Blues |
| Label | ORG Music |
| Number-of-discs | 1 |
| Product-type | 12" Album |
| Publisher | Cargo Records |
| Release-year | 2025 |
| Duration | 0.00 |
| Sleeve Grading | Mint |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album |
| Unit Quantity | 1 |
| MPN | 0711574966615 |
| Catalogue Number | ORGM2307LP |
| Record Grading | Mint |
| Colour | Standard |
| Release Title | Father of the Delta blues: Selections from Paramount Recordings |





Reviews
There are no reviews yet.