Description
Tracklisting
Disc 1
1. Avocet – Bert Jansch (17.59)
2. Lapwing – Bert Jansch (1.33)
3. Bittern – Bert Jansch (7.49)
4. Kingfisher – Bert Jansch (3.44)
5. Osprey – Bert Jansch (3.14)
6. Kittiwake – Bert Jansch (2.47)
ourprice £25.64
Avocet – Bert Jansch (Vinyl / 12″ Album (Limited Edition)) – 27/10/2023
In stock
Disc 1
1. Avocet – Bert Jansch (17.59)
2. Lapwing – Bert Jansch (1.33)
3. Bittern – Bert Jansch (7.49)
4. Kingfisher – Bert Jansch (3.44)
5. Osprey – Bert Jansch (3.14)
6. Kittiwake – Bert Jansch (2.47)
| Artist Name | |
|---|---|
| Sleeve Grading | Mint |
| Record Grading | Mint |
| Run Time | 37.06 |
| Catalogue Number | EARTHLP010 |
| MPN | 0809236171061 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album (Limited Edition) |
| Duration | 37.06 |
| Contributor | Bert Jansch (Artist) |
| Release-year | 2023 |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" Album (Limited Edition) |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Earth Recordings |
| Genre | Scottish Folk, Folk |
| Format | Vinyl / 12" Album (Limited Edition) |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.