Description
Tracklisting
Disc 1
1. In the Poppy Fields – Mike Peters & The Alarm
2. Rain in the Summertime – Mike Peters & The Alarm
3. The Deceiver – Mike Peters & The Alarm
4. Sixty Eight Guns – Mike Peters & The Alarm
ourprice £14.12
In the Poppy Fields – Mike Peters & The Alarm (Vinyl / 10″ EP) – 11/11/2016
In stock
Disc 1
1. In the Poppy Fields – Mike Peters & The Alarm
2. Rain in the Summertime – Mike Peters & The Alarm
3. The Deceiver – Mike Peters & The Alarm
4. Sixty Eight Guns – Mike Peters & The Alarm
| Artist Name | |
|---|---|
| Duration | 0.00 |
| Record Grading | Mint |
| Catalogue Number | 21C081 |
| MPN | 5055300391223 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 10" EP |
| Sleeve Grading | Mint |
| Release-year | 2016 |
| Contributor | Mike Peters & The Alarm (Artist) |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 10" EP Limited |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | 21st Century Recording Company |
| Genre | Punk/New Wave, Rock/Pop |
| Format | Vinyl / 10" EP |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.