Description
Tracklisting
Disc 1
1. Red Is the Word, Kill Is the Verb – Behind Closed Doors (3.42)
2. Dynamite Next Time! – Behind Closed Doors (6.40)
3. I Haven’t Yet Met a Lady But You Sure As Hell Met a Cowboy – Behind Closed Doors (7.49)
ourprice £19.88
Exit Lines: The Brief History of Behind Closed Doors – Behind Closed Doors (Vinyl / 12″ Album Coloured Vinyl (Limited Edition)) – 03/02/2017
In stock
Disc 1
1. Red Is the Word, Kill Is the Verb – Behind Closed Doors (3.42)
2. Dynamite Next Time! – Behind Closed Doors (6.40)
3. I Haven’t Yet Met a Lady But You Sure As Hell Met a Cowboy – Behind Closed Doors (7.49)
| Artist Name | |
|---|---|
| Sleeve Grading | Mint |
| Record Grading | Mint |
| Run Time | 18.11 |
| Catalogue Number | TRR220LP |
| MPN | 0656605322018 |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Vinyl / 12" Album Coloured Vinyl (Limited Edition) |
| Duration | 18.11 |
| Contributor | Behind Closed Doors (Artist) |
| Release-year | 2017 |
| Publisher | Cargo Records |
| Product-type | 12" Album Coloured Vinyl (Limited Edition) Limited |
| Number-of-discs | 1 |
| Label | Temporary Residence |
| Genre | Hardcore, Rock/Pop |
| Format | Vinyl / 12" Album Coloured Vinyl (Limited Edition) |
| Colour | Standard |
Reviews
There are no reviews yet.